Сміла попрощалася з визволителем міста, Почесним громадянином В.І. Москальцем

moskaletsНа 99-му році пішла з життя людина-епоха, честь і совість нації, гордість і слава нашого міста, яке він визволяв у січні 1944-го, Почесний громадянин Сміли Василь Іванович Москалець.
Василь Іванович – учасник Другої світової війни з 1939 до 1945 року. Пройшов вогняними шляхами від Дніпра до Волги, а потім – від Волги до самого Берліна. По нагородах на його грудях читається вся географія і хронологія подій. Найпам’ятнішими залишились Курська дуга, битва за Дніпро, Корсунь-Шевченківський котел, визволення України, а також країн Європи. Зазнав поранень і контузій, але доля зберегла йому життя і дала можливість милуватись рідними краєвидами, за які зі своїми побратимами проливав кров.

Нелегко жилося фронтовику і в повоєнний час, але бойове гартування допомагало йому долати труднощі і на трудовому фронті. Він, як досвідчений педагог, передавав свої знання молодому поколінню. Упродовж чотирьох десятиліть працював у дитячій бібліотеці нашого міста, завжди був на вістрі громадського життя.До бойових нагород на його грудях додалось ще два десятки державних і галузевих відзнак. Жодне свято в місті не обходилось без участі почесного і дорогого гостя, яким був Василь Іванович Москалець.
Про таких людей книги пишуть і віншують повсякденно, але наш герой ніколи не вихвалявся і не вимагав до себе зайвої уваги, за що користувався повагою серед фронтовиків, сусідів, друзів і громади міста взагалі.
2 січня рідні, друзі, представники влади, преси і сміляни провели в останню путь Велику людину, яка боронила, берегла і любила свою Батьківщину.

Земля тобі хай буде пухом і світла пам’ять,
дорогий наш земляче.

Міська рада.
Виконавчий комітет.
Рада ветеранів.
Редакція газети «Сміла»
і телестудії «Тясмин»

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *