Сільські голови району переймали досвід об’єднання громад у Білозір’ї

12 квітня сільські голови Смілянського району на чолі з головою Смілянської райдержадміністрації Андрієм Колесником побували в селі Білозір’я. Метою поїздки було вивчення досвіду роботи новоствореної об’єднаної територіальної громади. Сільський голова Білозірської сільської ради Володимир Міцук поділився своїм досвідом у об’єднанні громади, у подоланні всіх труднощів та розповів про результати роботи за перші 5 місяців існування громади.

З його розповіді члени делегації дізналися про те, що він як сільський голова особисто ініціював об’єднання громад. Під час процесу створення громади згоду надали тільки Білозірська та Ірдинська ради. Після виборів Володимир Міцук був обраний головою об’єднаної громади. А у селищі Ірдинь обрано старосту. Тепер голова громади докладає всіх зусиль аби нова структура була найефективнішою і приносила користь людям. Він не боїться приймати радикальні рішення, тому що коли люди довірили очолити таку велику громаду, то лідер повинен нести велику відповідальність та уміти приймати правильні рішення.

На сьогоднішній день в громаду переведені вже майже всі повноваження з питань освіти, культури, охорони здоров’я, соціальному захисту, обслуговування одиноких, служби з питань сім’ї, молоді та спорту, у справах дітей та інші.

Тепер жителі об’єднаної територіальної громади отримують послуги не виїжджаючи зі своїх сіл. Завдяки децентралізації значно зріст місцевий бюджет та й на розвиток інфраструктури громада отримала більше 7 млн.грн. Громада бере участь у грантових програмах. Написано та подано на конкурс більше 20 проектів.

На жаль у Смілянському районі не створено поки що жодної об’єднаної територіальної громади. Але те що сільські голови Смілянського району побачили і почули в Білозір’ї, в декого з них викликало неабиякий інтерес, тому є надія, що і в нас розпочнуться зміни. Адже всі добре розуміють, що процес децентралізації є незворотнім. Тож попереду багато роботи.

Джерело:  Смілянська РДА

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *