Школярі розповіли про мандрівку таємничими стежками рідної Смілянщини

IMG_4706_resizeСьогодні Юрова гора, яка височіє над Ірдинським болотом ‒ це заповідна територія, де охороняються рідкісні  види рослин та тварин. За легендами ходи з Юрової гори вели в самий центр містечка Сміла. Зараз же більшість ходів засипана, або ж захована в непролазних хащах.

Погожою весняною дниною ми, учні 6-А класу школи №3-колегіуму, пройшлись дорогою між  болотом і  горою, помилувались хатинками бобрів, крихітними равликами, поспостерігали за польотом диких качок. Багато кілометрів довелось нам подолати.

І нарешті  всі ми  опинилися в тіні двохсотлітніх дубів, на схилі, покритому квітковим розмаїттям. Почала оживати історія… Ми уявляли, як граф Бобринський досліджував старовинні кургани, що залишились тут як згадка про перебування скіфів, як відпочивав він у своїй альтанці, що стояла на найвищій точці смілянських околиць. А щоб ми  відчули дух історії, який зберігають величні дуби у своїх стовбурах, нам  влаштували сюрприз: кожен міг позмагатись, вправно пострілявши  із пневматичної гвинтівки. А потім  смачний пікнік та веселі ігри. Швидко промайнув час, але у кожного із нас залишились  приємні незабутні спогади,  позитивні враження.

Дякуємо краєзнавцям ГО «Пошук. Сміла» Андрію Іванову та Володимиру Полтавцю за чудово проведений час. Адже ми  не тільки побачили місцеві прекрасні краєвиди,  а  й доторкнулися до історичних витоків сивої давнини Смілянщини, почули із вуст знавців історії рідного краю чимало легенд, оповитих павутинням  минулих  століть та тисячоліть,  і переконалися  в тому, що Сміла цікава, древня, таємнича.

                    Учениці 6-А класу школи №3-колегіуму

Вікторія Денисенко, Аня Полтавець, Анастасія Пошиваник

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.