Школи не мають відмовляти дітям з особливими потребами

345896-PAIUIC-176_iКерівники закладів освіти не мають права відмовляти батькам у прийомі на навчання дітей з особливими освітніми потребами.

Про це йдеться у повідомленні Міністерства освіти і науки, передає osvita.ua.

За словами керівника експертної групи з питань інклюзивної освіти МОН Лариси Самсонової, відомство отримує інформацію, що керівники шкіл відмовляють батькам у прийомі дітей з особливими освітніми потребами.

«Батьки мають право звернутися до школи із письмовою заявою, а керівник закладу не має права відмовити. Ми насамперед маємо думати про дитину та її потреби. І для школи це має бути завданням, а не проблемою», – зазначила Самсонова.

Також у Міносвіти наголошують, що для реалізації права дітей з особливими освітніми потребами на освіту за місцем проживання за заявою батьків в обов’язковому порядку мають створюватись інклюзивні класи.

Наразі кількість в Україні створено майже 18 тисяч інклюзивних класів.

За кожною дитиною в заклад освіти надходять кошти субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання державної підтримки дітям з особливими освітніми потребами.  За інформацією Міністерства освіти і науки в 2020 році на інклюзивне навчання було виділено понад 504 млн грн.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *