Шануємо традиції народу

2 Найцікавішою частиною нашого шкільного життя є проведення у школі №3-колегіумі різноманітних позакласних заходів: народних свят, вечорниць, обрядових дійств, велику допомогу в організації та проведенні яких надають батьки, а підтримку та цікаві ідеї завжди пропонує директор школи Тетяна Анатоліївна Карло.
Доброю традицією стало проведення в нашій школі на початку жовтня тижня національного виховання, приуроченого до Дня козацтва. Найулюбленішим святом для наших дітей є конкурсно-розважальна програма «Козацькі розваги».
Іще один наш традиційний шкільний захід – це свято вишиванки, яке проходить в закладі на свято Покрови і до Дня рідної мови. В ці дні учні школи-колегіуму, вчителі, батьки радіють яскравим візерункам, що прикрашають вишиті сорочки, в які вбираються і малеча, і дорослі.
На початку грудня на свято Калити збираються учні початкових класів з батьками, щоб разом повеселитись, позмагатись у різноманітних народних конкурсах. А 19 грудня відзначають улюблене свято всієї дітвори – день Святого Миколая – учні 5-11-х класів. У веселих народних іграх та розвагах із задоволенням беруть участь всі учасники цього дійства. Цього ж дня протягом уроків до кожного класу заходить сам Святий Миколай разом із янголятами. Добрий дідусь щиро вітає дітей із святом.
Яскравий, веселий, сучасний та професійний вертеп – це вже добра традиція нашої школи-колегіуму, тому всі учні, вчителі та працівники школи, мешканці міста щороку з нетерпінням чекають привітання наших щедрувальників.
Кожен рік під час літнього оздоровлення ми відзначаємо свято Івана Купала. У пришкільному відпочинковому таборі «Сонечко» учні 7-8-х класів проводять для малечі традиційний День Нептуна.
Частиною великої роботи щодо пізнання звичаїв та традицій українського народу є наукові розвідки, що проводять наші юні науковці – члени Малої академії наук, і які мають практичне значення та цікаві одноліткам. Дослідження наших науковців різноманітні та дуже цікаві. Так, учениця 10-А класу Яна Калашник на матеріалі творчості клубу народних ремесел «Дивина» досліджувала рослинні символи в традиційній вишивці Смілянщини кінця ХХ – початку ХХІ століть. Учениця 10-А класу Неля Іщук представляла свої наукові розвідки «Хатня ікона як сучасний родинний оберіг». Активно працювали над своїми проектами наші одинадцятикласники, які мають уже чималий досвід наукових досліджень. Так, учениця 11 класу Олександра Гаращенко досліджувала прикмети передпологового періоду породіль Смілянщини, а Ольга Коваленко вивчала творчість народної майстрині Лідії Харченко.
Любити свій рідний край є природне почуття кожної людини. Країна, в якій ми народилися, де почули перші звуки рідної мови, ця країна стає нам цілком природно найближчою, найдорожчою в цілому світі. Тому колектив школи-колегіуму виховує наших учнів патріотами рідної школи, міста, країни, які знають і шанують народні традиції та рідну мову.
Світлана Рогач,
керівник прес-центру школи №3-колегіуму

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.