Середня вартість відчужених земель становить 35,3 тисячі гривень за гектар, – Дмитро Макаренко

Із часу скасування мораторію на відчуження земель сільськогосподарського призначення (1 липня 2021 року) станом на сьогодні всього за договорами купівлі-продажу відчужено 79 690 ділянок загальною площею 249,8 тис. гектарів. Середня вартість відчужених земельних ділянок становить 35,3 тис. грн за 1 гектар.

Про це на пресконференції «Результати реалізації державних та комунальних земель: два роки роботи земельних онлайн-аукціонів» повідомив в. о. Голови Держгеокадастру Дмитро Макаренко.

Він нагадав, що згідно з законодавством ціна в договорі купівлі-продажу земельної ділянки встановлюється за домовленістю сторін, але не може бути меншою за її нормативну грошову оцінку.

Нині середні по регіонах України показники нормативної грошової оцінки сільськогосподарських земель (ріллі) коливаються від 21,4 тис. грн за 1 га в Житомирській області до 33,6 тис. грн за 1 га на Черкащині та відображають безпосередньо якість ґрунтового покриву регіону в застосуванні до сільськогосподарського виробництва.

За словами в. о. Голови Держгеокадастру, динаміка, яку зараз демонструє ринок, доволі передбачувана, враховуючи нинішню ситуацію в країні. У 2023 році середня ціна земельних ділянок, на які поширювався мораторій, при відчуженні за договором купівлі-продажу найвища в Івано-Франківській (72,3 тис. грн/га), Львівській (51,3 тис. грн/га), Тернопільській (50,9 тис. грн/га) областях, а найнижча – у Херсонській (28,6 тис. грн/га) і Запорізькій (28,8 тис. грн/га) областях.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.