Серед пріоритетів прокуратури – забезпечення доступу громадян до водних об’єктів

Прокуратура веде системну роботу, спрямовану на виявлення та усунення порушень під час розпорядження та використання земель водного фонду, якими за законом є земельні ділянки в межах прибережних захисних смуг, водосховищ, захисних гідроспоруд, водних об’єктів тощо, та які мають обмежений режим господарського використання.

Упродовж останніх двох тижнів судами задоволено ряд позовів прокурорів стосовно земель, зокрема на березі річки Дніпро.

Так, Черкаським районним судом задоволено 2 позови прокурора про зобов’язання повернути територіальній громаді с. Свидівок 2 земельні ділянки площею по 0,1 га кожна, загальною оціночною вартістю понад 5 млн грн, незаконно надані в приватну власність громадянам для дачного будівництва.

Крім того, за результатами апеляційного перегляду за скаргою відповідача, що марно намагався зберегти за собою незаконне право облаштувати «приватний оазис» на земельній ділянці Кременчуцького водосховища, набрало законної сили ще одне рішення Черкаського районного суду щодо зобов’язання повернути земельну ділянку площею 0,1 га територіальній громаді. Судове рішення буде звернуто на виконання в установленому порядку.

Також забезпечено виконання й іншого рішення Черкаського районного суду про задоволення позову Черкаської окружної прокуратури щодо повернення з приватної власності земельної ділянки площею 0,5 га у передмісті Черкас, яка розташована на землях водного фонду в межах Будище-Свидівської захисної дамби. Право приватної власності на земельну ділянку припинено.

Христинівським районним судом також задоволено позов прокурора про визнання незаконним та скасування рішення Христинівської міської ради, яким громадянину, у порушення вимог земельного законодавства, надано в оренду понад 36 гектарів земель з розташованим на них водним об’єктом, ринковою вартістю 295 млн грн.

Спірна земельна ділянка була надана в оренду поза встановленою законом конкурсною процедурою, без паспорта водного об’єкту тощо, чим порушено порядок розпорядження земельними ділянками комунальної власності, інформують в обласній прокуратурі.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.