Смілянський лікар про ситуацію із захворюваністю на гепатит

гепатитВ травні відмічали Всесвітній  день боротьби з гепатитами.  В останні роки помітна тенденція до збільшення захворюваності на вірусний гепатит С.

Гепатит С- вірусне захворювання з парантеральним механізмом передачі, що характеризується ураженням печінки. За даними ВООЗ, Україна належить до країн із середньою розповсюдженістю гепатиту С – інфіковано приблизно 3% громадян, що складає ~ 1 170 000 осіб.

У Смілі на диспансерному обліку знаходиться 245 осіб. Щороку хворих збільшується на  25-30 осіб, інформує лікар-інфекціоніст міської поліклініки Інна  Яйкун.

Деякі люди не мають жодних симптомів захворювання протягом багатьох років, у той час як інші можуть відчувати підвищену стомлюваність, пітливість (особливо вночі), ломоту та болі, втрату апетиту і концентрації уваги. Симптоми можуть з’являтися і зникати. На більш пізніх стадіях захворювання, коли печінка пошкоджена більш серйозно, можуть бути такі симптоми, як жовтяниця, свербіж, внутрішня кровотеча і закреп.

Основним фактором ризику є кров інфікованої гепатитом С особи, яка може потрапити в кровоток іншої особи.  Це може трапитися при:

  • переливанні крові, хірургічних та стоматологічних втручаннях;
  • спільному використанні будь-якого обладнання при споживанні ін’єкційних наркотиків або інгаляційних наркотиків;
  • спільному використанні таких речей як леза для гоління, зубні щітки або речі, що можуть подряпати шкіру;
  • пірсинг, татуювання або косметичні ін’єкційні процедури, якщо обладнання для цього використовується повторно;
  • контакт з кров’ю на роботі, наприклад, поранення голкою;
  • передавання від матері до дитини в момент народження.

Профілактика передбачає наступне:

  • тримання від контактів з рідинами організму іншої людини (кров, міжтканинна рідина, сперма): треба практикувати безпечний секс, використовуючи  презервативи, користуватися засобами разового (шприци, голки, крапельні системи, гінекологічні оглядові дзеркала тощо) та індивідуального (зубні щітки, леза для гоління, контактні лінзи) призначення; користуватися засобами індивідуального захисту (рукавички, окуляри, фартухи тощо), користуватися стерильним інструментом багаторазового призначення (манікюрний, стоматологічний, хірургічний, лабораторний інструмент, інструмент для пірсингу та татуажу тощо);
  • особам, які мали (або не виключають) контакт з рідинами організму іншої людини, необхідно звертатися до сімейного лікаря або лікаря-інфекціоніста для лабораторного обстеження на маркери гепатиту, оскільки чим раніше буде встановлений діагноз, тим більші шанси одужати
Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.