Щоб не було епідемії: смілян попереджають про небезпеку дифтерії та закликають зробити вакцинацію

1470317598_fca01b4f90412c63e14254954e5bc116Останнім часом в Україні відмічається небезпека загострення епідситуації по захворюваності на дифтерію. У зв’язку з небезпечністю хвороби та низьким рівнем охоплення щепленнями в Україні МОЗ рекомендує проводити вакцинацію проти дифтерії дітям і ревакцинацію — дорослим.

Про це інформує завідувач Смілянського міськрайонного відділу ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ України» М.В.Тимошенко.

Дифтерія небезпечна тим, що без негайного введення сироватки близько 50% хворих можуть померти, навіть з сироваткою залишається ризик смерті до 20%. Інфекція передається повітряно-крапельним шляхом. Коли дифтерійна бактерія потрапляє в дихальну систему, вона виробляє токсин, що руйнує тканини дихальної системи. Захворювання проявляється у вигляді ангіни, коли в горлі утворюються плівки, що можуть ускладнювати дихання та ковтання.

Токсин може спричинити: слабкість, біль у горлі, лихоманку, набряк залоз у шиї. Токсин також може потрапити в кров і вразити серце, нирки і нервову систему. Ускладнення від дифтерії можуть включати: блокування дихальних шляхів; пошкодження серцевого м’яза (міокардит); ушкодження нерва (поліневропатія); легеневу інфекцію (дихальну недостатність або пневмонію).

Єдиний та найбільш ефективним способом профілактики дифтерії являється вакцинація дитячого та дорослого населення (кожні 10 років).

Як зазначили у Смілянському міськрайонному відділі «Черкаського обласного лабораторного центру МОЗ України» ведеться активна робота, спрямована на профілактику, щоб навіть при наявності збудника, був імунітет і люди не захворіли та не повторилась ситуація, як з кором. 

Станом на 01.02.18р в поліклінніках міста (центрі первинної медичної допомоги – в приміщенні залізничної поліклініки, дорослій, дитячій міських поліклініках) є в наявності для щеплення дітей 2610 доз вакцини АКДП та 310 доз АДП та 3450 доз вакцини АДП-м для дорослих. В січні цього року щеплено проти дифтерії АКДП 238 осіб, АДП 27 осіб, АДП-м 60 осіб. 
Данні вакцини створюють імунітет, не лише проти дифтерії, але й проти небезпечної ранової інфекції- правця (столбняк). В разі травми людина на 10 років буде захищена від цієї смертельної хвороби.

 

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.