Що робити підприємцям при зміні основного виду діяльності

Після визначення платником єдиного податку класифікації виду економічної діяльності (КВЕД) нового виду діяльності чи з метою заміни основного, спочатку потрібно звернутися до держреєстратора для внесення змін до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань із заявою за формою № 11, нагадують смілянські податківці. У заяві обов’язкового треба зазначити лише ті КВЕДи, які заплановано додати та/або виключити,: навпроти коду виду економічної діяльності потрібно проставити позначку «х», вказавши таким чином, який КВЕД необхідно включити або виключити.
У разі якщо попередні класифікатори актуальні та саме за ними планується здійснювати діяльність і надалі, то в заяві вони не зазначаються. Зазначимо, що заяву може бути подано тільки особисто заявником або його представником.
Після подання заяви до держреєстратора потрібно подати заяву до контролюючого органу за місцем реєстрації, зазначивши нові види діяльності.
Термін подання заяви у разі зміни видів господарської діяльності:
– для груп 1 та 2 платників єдиного податку — не пізніше 20 числа місяця, що настає за місяцем, у якому відбулися такі зміни;
– для груп 3 та 4 платників єдиного податку — разом з податковою декларацією за податковий (звітний) період, у якому відбулися такі зміни.
У разі якщо підприємець отримав дохід від здійснення діяльності, не зазначеної в Єдиному державному реєстрі як підприємницька діяльність, то такий дохід вважається отриманим не як підприємцем, а як фізичною особою.
У такому випадку платник зобов’язаний включити суму таких доходів до загального річного оподаткованого доходу та подати податкову декларацію за наслідками звітного податкового року, а також сплатити податок з таких доходів (п.п. 168.2.1 ст. 168 Податкового кодексу України (далі — ПКУ)). Ставка податку становить 18% бази оподаткування.
Крім того, така особа є платником військового збору. Ставка збору становить 1,5% від об’єкта оподаткування, визначеного п. 163.1 ст. 163ПКУ.
Якщо підприємець отримав дохід від здійснення підприємницької діяльності, зазначеної в Єдиному державному реєстрі, але при цьому не зазначеної в Реєстрі платників єдиного податку у зв’язку з відсутністю заяви про внесення змін до цього реєстру, то в такому разі платник єдиного податку зобов’язаний перейти на сплату інших податків і зборів, визначених ПКУ, з першого числа місяця, що настає за податковим (звітним) періодом, у якому здійснювалися такі види діяльності (п.п. 7 п.п. 298.2.3 ст. 298 ПКУ).
Крім того, до доходу, отриманого від провадження діяльності, не зазначеної у реєстрі платників єдиного податку, віднесених до першої або другої групи, ставки єдиного податку встановлюється у розмірі 15%.
З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитись у Загальнодоступному інформаційно – довідковому ресурсі (категорія: 107).

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *