«ЩЕДРИЙ ГРУДЕНЬ» У СМІЛІ

щедр груденьПроєкт «Сміла Incognita» презентував історичний календар «Щедрий грудень». Із 1 по 31 грудня щодня знаменна дата, визначна подія, видатна постать – і все це в історії України, міста Сміли, Смілянщини та Черкащини. Таких дат автори проєкту нарахували щонайменше 43,і це ще не всі. Якщо про кожну розповідати хоча б по 5 хвилин, то набігає 3,5 години. Надрукований варіант – 70 сторінок формату А4. Зважаючи на це, зосередили увагу на кількох. Презентували календар 27 грудня у комунальному підприємстві «Медіа-центр».

На знімку: автори проєкту Анатолій Терещенко, керівник ГО «Територія гідності», та Юлія Харченко, заступник головного редактора КП «Медіа-центр», а також учасники зустрічі поет-аматор Василь Титаренко із Сердюківки та письменниця Лілія Блискавиця

щедр грудень 20■ Йди за дідухамиГруднева «Сміла Incognita» – це чотири презентаційні зони: «Гості студії», «Інтерактивний календар», «Пісенник», «Поетичне Новоріччя». Місію вказівників виконують дідухи – з ангеликом, зі срібною ниткою, в українському вінку, в товаристві свічок. Вони показують стежку і сигналізують, де зупинитися, послухати, почитати, подивитися, поспілкуватися, сфотографуватися. Дідухи привезли зі Львова журналісти телестудії «Тясмин» і святкують з ними у Смілі вже восьме Різдво. На Різдво за григоріанським календарем прикрасили їх уперше.
■ Календарі інтерактивні,перекидні та настінніУсі 43 події та постаті проєкту – в інтерактивному календарі. Це сторінки від 1 до 31 грудня – у зручному виставковому форматі. Крім цього, календарі 1994, 1999, 2019, 2020 років, щоб порівняти події, які збігаються із сучасними, а яких 20-25 років тому ще не було.
■ Гості проєкту«Щедрий грудень» представили автори проєкту – ГО «Територія Гідності» та КП «Медіа-центр». У студію завітали керівництво міста, творча інтелігенція, яку гуртує літературне об’єднання «Тясмин», депутати та інші гості. Міський голова Олексій Цибко, зокрема, наголосив, що проєкт «Сміла Incognita» повинен мати фінансову підтримку з бюджету і запропонував організаторам звернутися з відповідним листом до міської влади.
■ 1 грудня –найщедріше. Цього дня п’ять подій. 1894 р. народився Юліан Головінський – сотник Української Галицької Армії, член Української військової організації та Організації українських націоналістів. У 1918 році підписаний передвступний договір між Українською Народною Республікою та Західно-Українською Народною Республікою про наміри об’єднатися в одну державу. 1991 р. – Всеукраїнський референдум та вибори президента України. У 2013 році, після брутального побиття «беркутом» учасників Євромайдану в Києві, Україна вибухнула масовими протестами проти свавілля силовиків. 2014 року відійшов у вічність дисидент, письменник і філософ Євген Сверстюк. Народився, до речі, він 13 грудня.
■ Унікальний «Щедрик»у Смілі 21 грудня – день народження Миколи Леонтовича – представила телестудія «Тясмин» телепрограмою про унікальне масштабне виконання «Щедрика» у Смілі, на сцені міського Будинку культури. У стилі симфо-рок одночасно зіграли класичний камерний оркестр, джаз-бенд та рок-група. Яскравості дійству надали «фірмові» звуки органу Хаммонда.
■ Долі, що сплелисязі Смілою Із смілянином, дипломатом, публіцистом Федором Матушевським працював і називав його жертовником української преси Євген Чикаленко. Його сторінка в календарі – 21 грудня.Із нашим земляком поетом Тодосем Осьмачкою на фото від 1925 року Євген Плужник, який народився 16 грудня. 24 грудня народився В’ячеслав Чорновіл – був у Смілі, наше місто відвідала також його сестра.
■ Ще встигнете. «Щедрий грудень»затримався для вас«Щедрий грудень» у виставковому форматі діє у комунальному підприємстві «Медіа-центр». Запрошуємо долучатися до проєкту «Сміла Incognita».

Юлія ХАРЧЕНКО        ГАЗЕТА “СМІЛА” від 8 січня

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *