СБУ викрила піраміду з підкупу виборців

СБУ викрила піраміду з підкупу виборців. У організації мережі підозрюють народного депутата від «Батьківщини» Руслана Богдана. За даними слідчих, піраміда мала чітку ієрархію і складалася із так званих старших виборчих дільниць та десятників-агітаторів. Вони отримували щомісячні виплати від п’ятисот до півтори тисячі гривень за те, щоби забезпечити певну кількість голосів на користь одного із кандидатів. Під час понад тридцяти обшуків слідчі вилучили десятки тисяч доларів, призначених для фінансування мережі, а також звітність та інші матеріали. Значна частина учасників цієї піраміди, стверджують в СБУ, є громадянами Росії, які раніше брали участь у виборах на території РФ. В цій справі окрім самого факту підкупу також буде розглядатися версія втручання у виборчий процес з боку іншої держави.

Віктор Кононенко, заступник голови СБУ:

І тут ми бачимо факти видачі готівкових коштів. А це відомість зарплатна за грудень. Якщо брати 151 округ як базовий, то ми бачимо, що на платній основі по ньому залучено 216 старших виборчих дільниць та 3250 учасників так званих десяток. Якщо це помножити на кількість округів, ми отримаємо з вами наступну суму, що на платній основі цією групою планувалося залучити до своєї діяльності більше 680000 осіб, що, ми знову-таки погоджуємося з МВС, є нічим іншим, як підкупом виборців.

Обсяги фінансування мережі в різних регіонах були чітко розраховані за формулою, яка враховувала кількість виборців, округів та дільничих комісій

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *