СБУ викрила мільйонні розкрадання електроенергії на Черкащині

1252e28f6d92717870bbf8df7e2bb724У Черкаській області викрито підпільну ферму криптовалют. Для майнінгу біткоїнів ділки викрадали промислові об’єми електроенергії з регіональної мережі енергопостачання.

Як повідомляють в СБУ, за попередніми оцінками розмір завданих державі збитків становить понад 6 млн грн, а викраденої електроенергії було достатньо для освітлення понад десятка квартир протягом декількох років.

Встановлено, що протиправну діяльність організували місцеві комерсанти. В орендованих складських приміщеннях вони несанкціоновано підключили до електромереж ПАТ «Черкасиобленерго» обладнання для майнінгу цифрових грошей. Щоденне функціонування високотехнологічного устаткування завдавало масштабних енергетичних втрат державному підприємству.

Під час слідчих дій правоохоронці виявили «виробничі» потужності підпільної криптоферми та інші докази незаконної діяльності.

У межах кримінального провадження за викрадення води, електричної або теплової енергії шляхом її самовільного використання тривають слідчі дії для притягнення до відповідальності організаторів нелегального бізнесу.

Заходи із викриття правопорушення проводили співробітники Головного управління контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері економічної безпеки СБУ спільно з Головним слідчим управлінням Національної поліції за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора та сприяння представників ПАТ «Черкасиобленерго».

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *