Самопожертва героїв Крут нагадує подвиг Небесної сотні та «кіборгів»

ОтамановськиСто років тому, 29 січня 1918-го, поблизу станції Крути на Чернігівщині відбувся бій між армією УНР та загонами червоногвардійців. Українські студенти пожертвували своїм життям, аби спинити армію більшовиків при наступі на Київ. Сьогодні кажуть, що цей приклад самопожертви молоді багато в чому нагадує подвиг Небесної сотні та «кіборгів».

Серед героїв Крут був і наш земляк родом із села Велика Яблунівка Смілянського району Валентин Дмитрович Отамановський. Йому тоді було без місяця 25. Він брав участь у бою під Крутами у складі студентського куреня.

Цьогоріч 27 лютого минає 125 років від дня народження Валентина Отамановського. Йому пощастило залишитися живим. Отамановський увійшов в історію України ще й як перекладач, історик, краєзнавець, один із засновників Української Центральної Ради. Був репресований.

У розрізі патріотичного клендаря варто згадати ще одну дату – 18 січня виповнилося 100 років відтоді, як загони Вільного козацтва на чолі з Яковом Водяним взяли під свій контроль Смілу та станцію Бобринська.

Про ці видатні постаті в історії України та їх стосунок до Сміли йдеться у проекті «З вікна міської маршрутки» у частині «Патріотична екскурсія Смілою», що увійшов у книгу «Сміла: край притясминський»

Юлія ХАРЧЕНКО

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *