Рятувальники Черкащини нагадують, відповідальність, за забезпечення пожежної безпеки на виборчих дільницях покладається на керівників підприємств, установ та організацій, у приміщеннях яких вони розміщені, а також на голів виборчих комісій. Черкаський міськрайвідділ управління ДСНС України у Черкаській області нагадує правила організації пожежної безпеки на виборчих дільницях.
Приміщення виборчої дільниці повинні мати не менше двох виходів. Якщо виборча дільниця має один евакуаційний вихід або розташована вище другого поверху, то не можна, щоб у ній одночасно перебували більше 50 людей.
У самому приміщенні виборчої дільниці має бути розроблений і розміщений на видному місці план евакуації людей на випадок пожежі та памятка про заходи пожежної безпеки.
У будівлях, де знаходяться виборчі дільниці, мають бути ретельно перевірені та приведені у належний стан прилади електрообладнання а також системи опалювання (особливу увагу слід звернути на пічне опалення).
При перебуванні людей у приміщеннях решітки, встановлені на вікнах, повинні бути відчинені або зняті взагалі. Всі двері евакуаційних виходів мають відчинятися в напрямку виходу людей з приміщення. Сходові майданчики, евакуаційні виходи, проходи, коридори, тамбури необхідно утримувати вільними, нічим не захаращеними.
Під маршами сходів забороняється влаштовувати комірки, зберігати горючі матеріали, а також оформлювати займистими матеріалами стіни у коридорах, вестибюлях, на сходових клітинах. Світильники евакуаційного освітлення повинні бути справними і вмикатись з настанням сутінків.
Забороняється користуватись у приміщеннях електронагрівальними приладами (кип’ятильниками, електрочайниками, прасками, електроплитками і т.ін.), а також застосовувати для освітлення свічки, гасові лампи та інші джерела відкритого вогню. Електричне освітлення кабін для голосування має відповідати правилам влаштування електроустановок.
Забороняється встановлювати кабіни для голосування на шляхах евакуації, поблизу опалювальних печей, під відкритими світильниками, електрощитками. Килими та килимові доріжки у приміщеннях повинні бути міцно прикріплені до підлоги, а застосування тих, що виготовлені з синтетичних матеріалів, взагалі не допускається.
Виборчі дільниці необхідно забезпечити телефонним зв’язком. Поряд з телефоном має бути встановлена табличка із вказаними номерами телефонів виклику пожежно-рятувальної служби.
Приміщення повинні бути забезпечені вогнегасниками. Усі члени виборчої комісії повинні пройти інструктаж з правил пожежної безпеки та дій у випадку пожежі.
Для чергування під час голосування виборців, на об’єкті потрібно створити добровільну пожежну дружину або задіяти працівників місцевої пожежної команди чи пожежно-сторожової охорони. Особи, які визначені відповідальними за забезпечення пожежної безпеки, перед початком роботи виборчої дільниці зобов’язані ретельно оглянути приміщення та переконатися у повному виконанні протипожежних вимог.
Після закінчення роботи необхідно здійснити огляд приміщень перед їх закриттям, відключити електромережу та всі струмоприймачі, зробити відмітку у спеціальному журналі.
У разі виникнення пожежі необхідно негайно повідомити службу порятунку за телефоном 101, організувати евакуацію людей, рятування майна та документів, за допомогою первинних засобів приступити до ліквідації пожежі.
Залишити відповідь