Рятувальники інформують, як врятувати людину, яка тоне і вберегтися самому

tonРятувальники інформують, із початку року на водних об’єктах Черкаської області зареєстровано 28 пригод під час яких 19 осіб загинуло. З метою запобігання загибелі населення на водоймах та запобігання виникнення пожеж в екосистемах – рятувальники ДСНС нагадують:

що робити, якщо на ваших очах тоне людина?

Негайно оцініть обстановку та подивіться, чи немає поруч рятувальних засобів? Це може бути усе, що збільшить плавучість людини і що ви в змозі до неї швидко докинути.

Уміння надати допомогу при нещасних випадках потрібне кожній людині. Особливо складно це робити без використання рятувальних засобів (човнів, катерів та ін.). Якщо ви кинулися на допомогу, то треба максимально враховувати напрямок течії води, вітер, відстань до берега. Наближаючись до потопельника, намагайтеся заспокоїти і підбадьорити плавця, що вибився із сил. Якщо це вдалося і постраждалий може контролювати себе, він повинен триматися за плечі свого рятівника. Якщо ж постраждалий не контролює своїх дій – поводитися з ним треба жорстко, підпливаючи ззаду, не даючи йому впасти у стан паніки та потопити вас.

Елементарна техніка рятування:

Підпливши до потопаючого, треба пірнути під нього й одним із прийомів захоплення (класичний – узявши за волосся) транспортувати до берега.

У випадку, якщо потопаючому вдалося схопити вас за руки, ноги або шию, звільняйтеся і негайно пірнайте. Інстинкт самозбереження змусить потерпілого вас відпустити. Якщо ж він уже занурився у воду, не припиняйте спроб знайти його там.

Коли потерпілого витягнете на берег, основну увагу слід звернути на колір шкіри, дихання, серцеву діяльність, рефлекси очей, ширину зіниць. Допомога надається залежно від його стану.

Щоб літній відпочинок був приємним та головне безпечним:

– намагайтесь не знаходитися на вулиці у період підвищеної сонячної активності (з 11.00 до 16.00);

– знаходячись на пляжі, почергово змінюйте час перебування на сонці з відпочинком у тіні та купанням;

– де б ви не знаходились, завжди майте з собою достатню кількість питної води;

– влітку надягайте просторий одяг, який не ускладнює дихання, бажано, світлих кольорів.

 

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *