Рятувальники Черкащини перевіряють протипожежний стан місць залягання покладів торфу (ВІДЕО)

Snapshot_1В Черкаській області склалася вкрай складна ситуація з пожежами в природних екосистемах. Щоденно пожежно-рятувальними підрозділами ліквідовуються від 10 до 15 таких загорань. Вогонь залишаючи після себе суцільне згарище нищить не лише очерет, чагарники та траву, на місці пожеж не залишається нічого живого, знижується родючість грунтів. Водночас непоодинокі випадки, коли через неконтрольоване горіння, вогонь поширюється на будівлі і навіть загрожує життю людей.

За результатами спостережень критична ситуація із загрозою виникнення пожеж склалася і на торфовищах. До яких наслідків можуть призвести пожежі на торфовищах добре пам‘ятають усі черкащани, коли восени 2017 року понад місяць палали поклади торфу коло  селища Ірдинь. Ліквідація пожежі яка набула значень надзвичайної ситуації, обійшлась бюджетові у понад мільйон гривень і завдала значної шкоди екології та довкіллю.

З метою вивчення ситуації, а також аналізу оперативної обстановки в місцях залягання покладів торфу, 3 квітня спеціальна мобільна група Черкаського міськрайонного відділу Управління здійснили контрольну рейдову перевірку територій навколо селища Ірдинь де можливе загорання торфовищ.

Під час рейду, рятувальники не лише визначили рівень наповнення меліоративних каналів водою, а й за допомогою тепловізора визначили рівень температури торфу на різних глибинах його залягання.

Запустивши квадрокоптер фахівці також детально оглянули усю площу торфовищ.

Як показала перевірка, на даний час пожежна ситуація в місцях залягання торфу контрольована. З огляду на метеорологічну обстановку аналогічні перевірки у подальшому будуть проводитися раз на кілька днів, інформують в управлінні ДСНС України у Черкаській області.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *