Роман Безсмертний: Дуже важливо, щоб дії влади спиралися на волю людей

Безсмертний

«Якої ми хочемо України» – дискусійна платформа на таку тему відбулася із жителями Черкащини. Її започаткував і є модератором політик і дипломат, екс-віце-прем’єр-міністр, колишній представник України у Мінському процесі, майбутній кандидат у Президенти України Роман Безсмертний. Що спонукало до такого діалогу?

Перезаснувати державу, на його думку, можна через оновлення Основного закону – Конституції України.

На думку політика, Україні потрібен інший парламентаризм, інша модель виконавчої влади, інше місцеве самоврядування, інша модель стосунків між центром і місцями, інші фінансові стосунки та інші механізми. Українському бізнесу треба інші умови стосунків з державою. Очевидно, що перезаснування цих інституцій державних, які б орієнтувалися на реалізацію прав людини, – це ключове завдання поточної ситуації.

EDIU0001_01.MP4_snapshot_00.02_[2018.10.09_10.19.48]_resize

– Розрив між суспільством і державою, або між людиною і інститутами держави проявляє себе практично в усіх складових – від такої страшної, як війна, до буденних речей. Держава довго «переминалася з ноги на ногу», суспільство зразу пішло воювати. Миттєво зреагувало – формувало волонтерські загони, добровольчі батальйони і т.д. Держава не перебуває в стані війни – певний час в АТО, зараз – ООС. Тобто, треба розуміти, як веде себе суспільство і держава. У зв’язку з тим, що інститути держави не спрямовують свої зусилля на забезпечення прав людини, людина займається самовиживанням, пішла у «вільне плавання» і сама розв’язує проблеми. Державні інститути законсервувалися і починають жити для себе, – зазначив Роман Безсмертний.

EDIU0001_01.MP4_snapshot_00.18_[2018.10.09_10.21.46]_resize

На дискусійній платформі  обговорювалися теми корупції, комунальних послуг, реформування галузей, низької заробітної плати, необхідності вести діалог з бізнесом тощо.

Роман Безсмертний у Черкасах також запросив студентів на публічну лекцію «Україна серед геополітичних вітрів». Політик розповів про  ескалацію конфлікту і, наголошував, що сьогодні доцільно вже говорити – Крим, Донбас і Азов.  Вважає, що для того, щоб врегулювати ситуацію, треба виходити на двосторонній діалог, хоч як це і неприємно. Нинішню ситуацію в Україні він називає другим великим переселення народів.

EDIU0001_01.MP4_snapshot_01.01_[2018.10.09_10.24.30]_resize

Зі студентською аудиторією Роман Безсмертний говорив також про Мінський процес, конфлікт у Криму, Азові та на Донбасі, історичні рішення, волю керманичів держави ухвалювати рішення, наслідки фахової некомпетентності.

Роман Безсмертний зазначив, що не збирається рахуватися із безграмотним управлінням державою і категорично наполягає на необхідності спілкуватися з людьми, тим більше що це основа демократії.

Ще одна ключова теза зустрічі:

– Для української політики дуже важливо повернути інтелект, розум, досвід. Політика – це не шоу, політика – це мистецтво управління державою. Роман Безсмертний вважає, що держава повинна стати іншою за своєю суттю, а Конституція – іншою за своїм духом.

EDIU0001_01.MP4_snapshot_01.20_[2018.10.09_10.25.06]_resize

На прес-конференції «Чому я йду в Президенти» Роман Безсмертний зазначив, що головне для нього – чітко сформувати позицію, як люди бачать своє майбутнє, яким його бачать і свої думки перевірити на спілкуванні з людьми.

– Не бачу іншої політики, ніж політика діалогу між представниками владних коридорів і громадою – іншої політики бути не може. Тільки в такий спосіб політика може бути замовленою, не кулуарно визначеною, а замовленою суспільством. Дуже важливо, щоб дії влади спиралися на волю людей.

EDIU0002_01.MP4_snapshot_00.06_[2018.10.09_10.46.07]_resize

Як зауважив ініціатор дискусійної платформи зустрічі в Черкасах показали деякі нюанси і їх важливо відчути:

– Є Черкаси, і є черкаська земля, яка має своє бачення і своє розуміння світу, яке зветься Україною.

EDIU0002_01.MP4_snapshot_00.47_[2018.10.09_10.44.34]_resize

Дискусії-зустрічі політик провів у різних регіонах України. Черкаси – одинадцяте місто. Відповіді учасників дискусій на питання «Якої ми хочемо України?» будуть покладені в основу програми Романа Безсмертного як кандидата у Президенти.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *