Роботодавці можуть отримати компенсацію за облаштування місця для людини з інвалідністю

Роботодавці, які взяли на роботу людину з інвалідністю, можуть одержати компенсацію за облаштування її робочого місця через портал «Дія».

Це значно спростить та пришвидшить процес отримання фінансової допомоги. А ще змотивує роботодавців працевлаштовувати осіб з інвалідністю та забезпечувати їм комфортні умови праці.

Щоб отримати таку компенсацію, роботодавцю необхідно:

  • авторизуватися на порталі «Дія» за допомогою КЕП;
  • заповнити заяву: вказати дані про особу з інвалідністю та облаштоване робоче місце;
  • прикріпити документи, які підтверджують працевлаштування, купівлю допоміжних засобів та довідку медико-соціальної експертної комісії, яка засвідчує інвалідність співробітника;
  • вказати IBAN свого рахунку;
  • підписати заяву КЕПом.

Рішення буде ухвалене впродовж 10 робочих днів, якщо воно позитивне – кошти надійдуть на рахунок впродовж 5 робочих днів.

Компенсацію можна подати лише у випадку, якщо співробітник з інвалідністю розпочав працювати у роботодавця протягом останніх 90 днів на момент подання заяви.

Нагадуємо, постановою Кабінету Міністрів від 22 серпня 2023 року № 893 затверджено Порядок надання роботодавцям компенсації фактичних витрат за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю.

Відповідно до його умов, роботодавець може отримати компенсацію за облаштування робочого місця за працевлаштованих людей з 1 групою інвалідності – до 106,5 тис. грн (15 мінімальних зарплат), з 2 групою інвалідності – до 71 тис. грн (10 мінімальних зарплат).

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.