Результати міжнародного співробітництва органів прокуратури Черкаської області

Прокуратура області упродовж 2018 року брала активну участь у міжнародному співробітництві під час кримінального провадження. У цей період розглянуто 49 запитів про міжнародне співробітництво під час кримінального провадження, з яких 13 – запити органів досудового розслідування та судів області, 36 – іноземних компетентних органів.

Із указаної кількості запитів 38 – з питань надання міжнародної правової допомоги при проведенні процесуальних дій, 5 – про перейняття кримінального провадження, 6 – про екстрадицію.

У поточному році до правоохоронних органів області надійшло 3 кримінальних провадження від іноземних компетентних органів у порядку перейняття кримінального переслідування.

У провадженні правоохоронних органів області станом на початок поточного року перебувало 1 кримінальне провадження, яке надійшло від компетентних органів іноземної держави, та, у якому досудове розслідування зупинено у зв’язку з розшуком підозрюваної особи.

Протягом 2018 року кінцеві рішення прийнято у 6 кримінальних провадженнях вказаної категорії.

Правоохоронними органами області до компетентних органів іноземних держав направлено 2 клопотання про передачу кримінальних проваджень до компетентних органів іноземних держав. На цей час для передачі в порядку кримінального переслідування до компетентних органів іноземних держав готуються 3 кримінальні провадження.

Упродовж 2018 року на території області встановлено місцезнаходження 3 осіб (2 особи затримано), які перебували у міжнародному розшуку за вчинення злочинів на території іноземних держав. Щодо вказаних осіб органами прокуратури області проведено екстрадиційні перевірки. Стосовно 2 осіб Генеральною прокуратурою України прийнято рішення про їх видачу та останні передані до компетентних органів іноземних держав, а по 1 особі прийнято рішення про відмову у видачі (екстрадиції).

У 2018 році на території іноземних держав встановлено місцезнаходження 3 осіб (затримано 2 особи), які перебували у міжнародному розшуку за вчинення злочинів на території області. У зв’язку з цим підготовлено і направлено 3 клопотання про видачу (екстрадицію) вказаних осіб.

Постійно проводиться робота щодо оголошення осіб, які ухиляються від органів досудового розслідування та суду, у міжнародний розшук. За 2018 рік направлено матеріали до Інтерполу щодо оголошення у міжнародний розшук 9 осіб.

Станом на початок року на контролі в прокуратурі області перебуває 11 клопотань про видачу осіб (екстрадицію), які направлено у 2018 та минулих роках.

Органами досудового розслідування області та процесуальними керівниками підготовлено і направлено 8 запитів про надання міжнародної правової допомоги до компетентних органів іноземних держав.

Виконано 30 запитів компетентних органів іноземних держав про надання міжнародної правової допомоги щодо проведення процесуальних дій, у тому числі 15 – у порядку безпосередніх зносин.

Прес-служба прокуратури Черкаської області

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *