Рекомендації щодо COVID-19 у зв’язку із завершенням пандемії

Із 1 липня на всій території Україні скасовано карантин, запроваджений у березні 2020 року з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19.

За період пандемії в області було зареєстровано 204 791 випадок захворювання на COVID-19. Із числа захворілих 7,4% складають діти (15080 осіб), 92,6% дорослі (189 711 осіб), з яких 3,6% медичні працівники (6 862 особи).

За весь період пандемії від коронавірусної хвороби в стаціонарних закладах області лікувались 32 523 (16%) особи, від ускладнень померло 3 287 (1,6%) осіб. Більшість летальних випадків серед невакцинованих хворих та у віковій категорії старше 60 років (83,9%).

Слід зазначити, що у світі рівень захворюваності коронавірусною хворобою COVID-19 зменшився за своїми масштабами, але хвороба нікуди не зникла. У зв’язку із зменшенням кількості випадків COVID-19 ця хвороба перейшла до групи сезонних захворювань, зокрема, таких як грип та ГРВІ.

Щоб уберегтися від зараження коронавірусною хворобою потрібно як і раніше дотримуватись базових протиепідемічних та профілактичних заходів (носити маски, використовувати антисептики, застосовувати обмежувальні заходи та дотримуватись дистанції у місцях громадського користування), які залишаються рекомендованими та застосовуватимуться у разі точкових спалахів COVID-19 на рівні окремих колективів чи територій.

Необхідно пам’ятати, що єдиним та найбільш ефективним способом захистити себе від коронавірусної інфекції є вакцинація, яка знижує ризики тяжкого перебігу хвороби і смертівід COVID-19. Щеплення проти COVID-19 залишаються рекомендованими і безоплатними.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.