Рада продовжила дію воєнного стану та термін загальної мобілізації ще на 90 діб

воєнний станВерховна Рада 22 травня підтримала пропозицію президента Володимира Зеленського про продовження дії воєнного стану. “За” проголосували 320 народних обранців, інформує 24 канал.

Окрім того, згодом Рада підтримала продовження терміну загальної мобілізації. “За” – 315 нардепів.

Законопроєкти про продовження воєнного стану та загальної мобілізації в Україні до 23 серпня до Верховної Ради Зеленський подав 18 травня. До цього парламент двічі продовжував воєнний стан на 30 днів. Термін останнього спливає 25 травня.

Чому продовжити саме на 90 днів. Народний депутат від партії “Слуга народу” Федір Веніславський пояснив, що немає жодних гарантій завершення бойових дій у найближчі 30 днів. Причиною цього є щонайменше те, що контрнаступ потребує більше часу, ніж оборона. Тому, як зазначив нардеп, потрібно усвідомлювати, що місяця на це не вистачить і доведеться знову продовжувати воєнний стан.

Крім того, таке рішення має юридичне підґрунтя, адже воєнний стан передбачає обмеження певних прав і свобод людини. Тому після кожного подовження представники України в ООН повинні інформувати організацію про це. Тобто щомісяця. Однак після ухвалення цього рішення українські дипломати звітуватимуть ООН лише 1 раз.

Однак воєнний стан можна буде скасувати достроково, якщо бойові дії припиняться до 23 серпня.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *