Пивзавод на Черкащині – один з перших в Україні працює на сонячній енергії

Фото: УНІАН

Фото: УНІАН

“Уманьпиво” стала першою в Україні компанією, яка використовує сонячну енергію для виробництва пива та безалкогольних напоїв.

Про це інформує УНІАН.

Було вирішено про перехід на альтернативне енергоспоживання та встановлення власної сонячної електростанції. Партнером по поставці та монтажу батарей стала компанія Rayton Sun. Цей крок став вагомим внеском пивоварні у власну енергонезалежність, економію фінансових витрат та підтримку зелених технологій, що наразі цінуються у світі найвище.

Напередодні встановлення сонячної електростанції було проведено велику підготовчу роботу. Енергоаудит показав, що для повного покриття денного споживання електроенергії батареями не вистачить загальної поверхні даху заводу. Тож вирішено використати найбільш придатних для цього поверхні. Перед розміщенням сонячних модулів на дахах підприємства кожен з них пройшов ретельну експертизу.

Результатом виконаних робіт стало встановлення станції потужністю 408 кВт. Для цього було використано 10 дахів складських та виробничих приміщень пивоварні, адмінкорпусу та інших, що знаходяться на південній стороні будівель. Для реалізації задіяли 626 сонячних панелей Jinko solar потужністю 525 Вт та 139 панелей на 440 Вт.

Встановлення власної сонячної електростанції надало певну незалежність підприємства від інших постачальників електроенергії. Інвестуючи зараз у зелену енергетику, на заводі фактично придбали електроенергію на 25 років наперед за ціною 0,70 грн/кВт, коли тариф електромереж складає 3,91 грн/кВт й постійно зростає.

Строки окупності сонячних електростанцій щороку зменшуються, враховуючи чимраз вищу вартість електроенергії.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *