Письменники написали лист-клопотання про перепоховання праху Тодося Осьмачки

indexУ травні 2020 року виповнюється 125 років із дня народження видатного українського письменника Тодося Степановича Осьмачки, який народився в с. Куцівка Смілянського району Черкаської області, а жорстока життєва доля повела його в далекі світи: закінчив він життєвий шлях і похований у Сполучених Штатах Америки (цвинтар святого Андрія Саут-Баунд-Брук, штат Нью-Джерсі), йдеться у листі.

Осьмаччин ювілей, який наближається, й усталена традиція вшанування постаті й творчості митця в його рідному селі, спонукають до того, щоб у встановленому порядку від імені членів родини Тодося Осьмачки, передовсім його сина Ігоря Тодосійовича Осьмачка, онуків Олександра Ігоровича Осьмачка, Євгена Ігоровича Осьмачка, інших родичів, від громади с. Куцівка, благодійного фонду «Тодось Осьмачка» та Черкаської обласної організації Національної спілки письменників України порушити клопотання перед Кабінетом Міністрів України про перепоховання праху Т.С. Осьмачки зі США до України (до Куцівки), наголошується у листі.

Серед підписантів  – Володимир Поліщук, доктор філології, професор, голова координаційної ради творчих спілок Черкащини, заслужений працівник освіти України; Володимир Ткаченко, письменник, голова ЧОО Національної спілки письменників України;Ігор Коваленко, голова благодійного фонду «Тодось Осьмачка»;Іван Фізер, голова ЧОО Національної спілки художників України, заслужений художник України; Валентина Коваленко, письменниця, громадський діяч, депутат Черкаської обласної ради та інші

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *