Притягнення до відповідальності злісних неплатників аліментів

Відповідно до статті 8 Закону України «Про охорону дитинства», кожна дитина має право на рівень життя, достатній для її фізичного, інтелектуального, морального, культурного, духовного та соціального розвитку.

Частиною другою статті 51 Конституції України та статтею 180 Сімейного кодексу України визначено, що батьки зобов’язані утримувати дітей до їх повноліття. Ухилення від обов’язку утримувати дитину або неналежне його виконання батьками призводить до необхідності примусового стягнення аліментів.

Водночас, масовий характер носять випадки невиконання батьками зазначених обов’язків, ігнорування рішень судів про стягнення аліментів на утримання неповнолітніх дітей.

У зв’язку з викладеним Смілянською місцевою прокуратурою вживаються заходи щодо притягнення таких батьків до кримінальної відповідальності за ст. 164 Кримінального кодексу України – ухилення від сплати аліментів на утримання дітей, відповідальність за вчинення цього злочину передбачена у вигляді громадських робіт, арешту або обмеження волі.

Так, лише протягом ІІ кварталу поточного року Городищенським відділом Смілянської місцевої прокуратури направлено до Городищенського районного суду Черкаської області 3 обвинувальні акти у кримінальних провадженнях за ч. 1 ст. 164 КК України.

Наразі 1 кримінальне провадження розглянуто та особу правопорушника засуджено до 120 годин громадських робіт, решта кримінальних проваджень перебуває на стадії судового розгляду. Водночас, судами розглядаються позови потерпілих у кримінальних провадженнях про стягнення заборгованих коштів.

Систематична робота прокуратури на вказаному напрямку триває, інформують у Смілянській місцевій прокуратурі.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *