Протягом місяця на Черкащині зафіксовано 410 випадків вітряної віспи

Вітряна віспа, або вітрянка, є однією з найпоширеніших інфекцій у світі та в Україні. Вітрянка має повітряно-краплинний шлях передачі та надзвичайно заразна. При появі одного випадку захворювання запобігти розвитку спалаху вкрай важко, особливо в колективі.

У Черкаській області протягом лютого 2024 року зафіксовано 410 випадків вітряної віспи, з яких 390 осіб (95,1%) – це діти. Найбільш вразлива категорія дітей у віці 5-9 років, у якій зареєстровано 193 випадки (49,5%). Але захворюваність реєструється серед усіх вікових категорій.

Серед дорослих зареєстровано 20 випадків, зокрема 2 – серед працівників дитячих навчальних закладів.

Найбільше занепокоєння викликає реєстрація випадків у закритих колективах, де захворюваність має характер спалахів. Так, випадки вітрянки зареєстровані в 22 дошкільних навчальних закладах, в 59 загальноосвітніх закладах, у 3 вищих навчальних закладах та в 1 інтернаті.

Боротьба з вітряною віспою може бути успішною лише завдяки проведенню широкомасштабної імунізації.

На сьогодні існує 3 види вакцин, що містять вірус вітряної віспи. Вакцини проти вітряної віспи можна вводити здоровим особам із 9-місячного віку, але оптимальним є вік 12-24 місяці. Курс вакцинації складається з 2 доз. Інтервал між дозами до 13 років складає 3 місяці, після 13 років – 1 місяць.

Вакцинація проти вітряної віспи у 70-90% випадків запобігає інфікуванню, а в 90-100% – розвитку тяжкого захворювання та летальних випадків.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.