Промислові та побутові скиди забруднюють річки Черкащини

Спостереження за станом хімічного забруднення поверхневих вод проводяться на річках Рось, Вільшанка, Тясмин, Велика Вись та на водосховищах: Канівському і Кременчуцькому районі м. Канева, Черкаси та у районі пристані Адамівка.

Оцінка якості поверхневої води за гідрохімічними показниками проводилась відповідно до норм рибогосподарського призначення.

Лабораторні дослідження проведені у 2019 році засвідчили, що водні об’єкти Черкащини залишаються бути забрудненими переважно сполуками важких металів (марганцю, міді, цинку, хрому шестивалентного, залізом загальним), фенолами, дещо менше сполуками азоту.

Кількість зафіксовиних у 2019 році випадків високого забруднення поверхневої води хімічними сполуками (більше 10 ГДК) зменшилась. Їх загальна кількість становить 6, у 2018 році – 23.

Одержані дані за середніми значеннями індексу сапробності на річках (Рось, Вільшанка, Тясмин) та водосховищах (Канівському та Кременчуцькому), як і в минулому році, спостерігалось помірне забруднення води – III клас якості вод.

Результати аналізу проб поверхневої води у 2019 році ще раз підтвердили залежність хімічного складу природної води від промислових та комунальних скидів, від змивів з прибережних територій.

Зміни впродовж року в хімічному складі води формуються в результаті взаємодії ряду природних та антропогенних факторів.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.