Прокуратура звернулася до суду за фактом бездіяльності міської влади щодо збереження культурної спадщини

прокуратура іконкаЗа позовом Звенигородської прокуратури Черкаський суд визнав незаконною бездіяльність органу місцевого самоврядування на Лисянщині та зобов’язав вжити заходів щодо розробки історико-архітектурного плану історичного міста Лисянка.

Наразі в суді є аналогічні позовні заяви прокурорів про зобов’язання органів місцевого самоврядування вжити заходів до розроблення історико-архітектурних планів історичних міст Кам’янка та Черкаси.

Серед головних елементів збереження історичної цінності населених пунктів, занесених до Списку історичних населених місць України, є запроваджена законодавцем обов’язкова наявність у складі генеральних планів таких населених пунктів історико-архітектурних опорних планів, у яких зазначається вся інформація про об’єкти культурної спадщини.

Починаючи з 2019 року, за відсутності затвердженого історико-архітектурного опорного плану, будь-яке нове будівництво в історичних населених місцях є неможливим.

Натомість, на території Черкаської області 13 історичних населених місць України (Канів, Корсунь-Шевченківський, Чигирин та інші), наразі лише одиниці мають розроблений історико-архітектурний опорний план, тому на цей час прокурорами вивчається питання щодо інших міст Черкащини та готуються відповідні позови до суду, повідомили у Черкаській обласній прокуратурі.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.