Прокуратура звернулася до суду, щоб зберегти останню чумацьку корчму в Україні

images (1)Збереження об’єктів культурної спадщини важливе задля можливості їх використання в суспільному житті в інтересах нинішнього і майбутніх поколінь та є конституційним завданням держави.

Відомості про такі пам’ятки є у Державному реєстрі нерухомих пам’яток України.

Разом із тим, незареєстровані об’єкти культурної спадщини фактично позбавлені належного правового захисту та перебувають під загрозою руйнування або спотворення, що не залишилось поза увагою прокурорського реагування.

Так, остання чумацька корчма в Україні, яка була збудована у другій половині 18 століття, знаходиться в селі Роги на Уманщині, через яке пролягав чумацький шлях на південь, є пам’яткою національного значення та перебуває під охороною держави з 1979 року, проте на цей час так і не занесена до Державного реєстру нерухомих пам’яток України.

Також, з 1979 року перебуває під охороною держави та не занесений до вказаного реєстру ще один об’єкт культурної спадщини Уманщини – «Садибний будинок», побудований на початку 19 століття.

З метою вжиття заходів для включення Міністерством культури та інформаційної політики України пам’яток до вказаного Реєстру за категорією національного значення прокурором скеровано відповідний позов до суду, інформує пресслужба Черкаської обласної прокуратури.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.