Прокуратура звернулася до суду, бо черкащанці незаконно передали землю природно-заповідного фонду

земляСмілянська прокуратура встановила, що на території ландшафтного парку «Трахтемирів» знаходиться земельна ділянка площею 9 га, яка на праві приватної власності належить громадянці України.

Вартість цієї землі близкьо 17 млн грн.

Ділянка була сформована шляхом поділу та об’єднання земель, наданих безкоштовного у приватну власність громадянам для ведення особистого селянського господарства, які в подальшому відчужені.

Вивчивши законність передачі земель, було встановлено, що всупереч положенням Земельного кодексу України та Закону України «Про землеустрій» при наданні у власність земельних ділянок проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок не розроблялися та не затверджувалися.

Крім того, ділянки належать до земель природно-заповідного призначення, а ведення особистого селянського господарства суперечить статусу і завданням регіонального ландшафтного парку.

При цьому, будь-які рішення уповноважених органів про вилучення спірних земель, зміни їх цільового призначення не приймалися.

Реагуючи на порушення вимог законодавства, прокуратура подала позови про повернення земель природно-заповідного фонду у державну власність. Наразі відкрито провадження у справі та призначено до судового розгляду, повідомили у Смілянській прокуратурі.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.