Прокуратура домоглася, щоб землю, яку передали у приватну власність, повернули державі

Органи прокуратури принципово реагують на факти протиправного відчуження у приватну власність державних земель лісогосподарського призначення.

Непоодинокими є випадки розпорядження органами місцевого самоврядування землями такої категорії з перевищенням повноважень, порушенням порядку зміни цільового призначення, без відповідних погоджень тощо.

Нещодавно Уманським судом задоволено позов обласної прокуратури про визнання незаконним та скасування рішення сільської ради, припинення права приватної власності громадянки на земельну ділянку.

Спірну ділянку, площею 0,2 га надали у приватну власність під виглядом присадибної, водночас за документами вона належить до земель лісогосподарського призначення Уманського лісгоспу, є державною власністю, якою не мала права розпоряджатися сільська рада.

На цей час у провадженні міськрайонного суду перебувають ще 9 аналогічних позовних заяв обласної прокуратури про повернення до державної власності 10 земельних ділянок у передмісті Умані площею 1,45 га, загальною оціночною вартістю понад 40 млн грн. Рішення про передачу усіх цих земель у приватну власність були ухвалені без згоди власника на вилучення їх з постійного користування лісгоспу, повідомили в обласній прокуратурі.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.