Програма «Теплі кредити» буде продовжена у наступному році

теплі-кредити-e1560944046799Програма дозволяє економити від 10 до 25% енергоресурсів споживачів. Про це повідомив голова Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України – Сергій Савчук, інформує ТОВ «Черкасиенергозбут».

“Програма “теплі кредити” для ОСББ триває цього року і буде продовжена до наступного року. Ще цієї осені сотні ОСББ зможуть звернутися в один із трьох банків: “Укргазбанк”, “Ощадбанк” і “ПриватБанк”, – зауважив Савчук.

За цією програмою за 2014-2019 років щорічна економія по газу становить 330 млн кубометрів.

“Якщо взяти ОСББ, 1 грн витрат співфінансування із державного бюджету дає економію газу 0,35 кубічних метрів. Тому можна говорити про те, що ці кошти – 8 млрд грн, із урахуванням банківського кредитування, які могли піти на закупівлю газу, вугілля або навіть на імпорт електричної енергії, залишилися в Україні”, – сказав голова Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України. Також він зазначив, що фінансування програми на наступний рік залишиться таким же, як і цього року – 400 млн грн.

Як взяти участь у програмі:

1. Особа або ОСББ ухвалює рішення про впровадження енергоефективних заходів, звертається в уповноважений банк і надає необхідний пакет документів для отримання кредиту на придбання енергоефективного обладнання та матеріалів (перелік документів визначається банком).

2. Отримує кредитні кошти.

3. Надає банку рахунки фактури, акти виконаних робіт тощо. Таким чином, позичальник повинен підтвердити цільове використання кредитних коштів.

Якщо позичальник–субсидіант, то обов’язковим є подання копій документів, що підтверджують призначення фізичній особі субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг.

1. Банк щомісяця формує і представляє в Держенергоефективності реєстри позичальників, які мають право на отримання відшкодування.

2. Протягом 5 днів Держенергоефективності перераховує відповідні кошти на банківські рахунки для їх подальшого перерахування позичальникам. У цілому процес відшкодування займає до 2 місяців.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.