Програма “Доступна іпотека”: на вартість житла впливатиме його регіональне розташування

квартира будинокПрограма “Доступна іпотека”, яку Уряд запускає з жовтня, буде реалізовуватись з урахуванням регіонального аспекту. Сума іпотечного кредиту буде залежати від регіону та населеного пункту, в якому учасник хоче придбати квартиру.

Про це у колонці для видання “Економічна правда” повідомила Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економіки України Юлія Свириденко.

“Іпотечна програма гнучка до цінової політики в різних регіонах України. Сума кредиту буде залежати від конкретного міста\містечка\села, в якому людина хоче оселитися. Базовою є опосередкована вартість спорудження квадратного метру житла, яку визначає Мінрегіон”, – зазначила Юлія Свириденко.

Ціна кредиту буде розраховуватись наступним чином:

Від базової ціна “квадрату” збільшується в 2,5 рази для Києва, Дніпра, Львова, Одеси та Харкова.

Для міст із населенням понад 300 тис. осіб, а також міст на відстані до 15 км від Києва застосовуємо збільшення в 2 рази.

Для міст із населенням від 100 до 300 тис. – в 1,75 разів.

Для інших населених пунктів, до яких належить і майже 70-тисячна Сміла – буде опосередкована вартість у відповідному регіоні.

“Таким чином розраховується оптимальна сума для того, аби мати змогу придбати комфортну квартиру за адекватною ціною”, – додала Юлія Свириденко.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.