Профспілка пропонує захистити освітян на час COVID-19

12869_iПрофспілка працівників освіти і науки розраховує на вжиття заходів, що гарантуватимуть додатковий захист педагогічних, науково-педагогічних та інших працівників закладів освіти, які забезпечують освітній процес в умовах оголошеного карантину.

Про це йдеться у зверненні профспілки до Кабінету Міністрів, голови Комітету з питань освіти, науки та інновацій Верховної Ради та в.о. міністра освіти і науки, передає osvita.ua.

У Профспілці працівників освіти і науки зазначають, що в умовах карантину більшість класів та груп здобувачів освіти, які перебувають у навчальних кабінетах та аудиторіях, потребують ділення на підгрупи, що вимагає додаткових ставок вчителів, викладачів, вихователів, а отже й збільшення обсягів фінансування.

Також у зверненні підкреслюється, що з метою компенсації за роботу в таких небезпечних умовах потребує закріплення у постанові Кабінету Міністрів від 30.08.2002 № 1298 норми про встановлення педагогічним, науково-педагогічним та іншим працівникам закладів освіти фіксованої надбавки в розмірі 50% саме «у зв’язку з епідемічною ситуацією, викликаною коронавірусною хворобою».

На працівників закладів покладаються додаткові функції щодо організації гнучкої системи навчального року, координації діяльності викладачів та здобувачів освіти у карантинних умовах.

Зазначене потребує перегляду штатних нормативів закладів загальної середньої, дошкільної, позашкільної, професійно-технічної освіти, а саме збільшення кількості посад вихователів, медичних працівників, прибиральників приміщень, гардеробників, охоронників та інших.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *