Про результати моніторингу за станом грунту в області впродовж І півріччя 2016 року

З грунтом людина безпосередньо пов’язана впродовж всього життя, який впливає на стан її здоров’я та умови життя, служить своєрідним фільтром, що запобігає надходженню різних забруднюючих речовин, зокрема радіонуклідів об’єктів довкілля.

Останнім часом все частіше спостерігаються випадки небезпечного забруднення грунтів, що призводить до погіршення санітарно-епідемічної ситуації.

Фахівцями Черкаського обласного лабораторного центру проводиться моніторинг стану забруднення об’єктів навколишнього середовища, зокрема грунту (санітарно-хімічні, бактеріологічні, паразитологічні, радіохімічні дослідження).

Дослідження грунту здійснюється в межах житлової забудови (ігрові майданчики, дошкільні дитячі заклади), в зонах впливу автомагістралей, на берегах водойм, у санітарно-захисних зонах полігонів твердих побутових відходів та інших місцях.

Впродовж І півріччя 2016 року ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України» досліджено 307 проб грунту за санітарно-хімічними показниками, 478 – за мікробіологічними та 560 – за паразитологічними показниками. Відхилення реєструвались у 3,6 % проб за мікробіологічними показниками (м.Умань, Сміла, Уманський, Кам’янський район) та 5,4% проб – за паразитологічними показниками (м.Сміла, Уманський, Маньківський райони).

Джерело: Державна санітарно-епідеміологічна служба Черкаської області

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.