Про погодні умови в другій декаді липня на Смілянщині

За даними метеостанції Сміла, на початку 2 декади липня погоду в нашому краї визначали активні атмосферні фронти. На території району випадали зливові дощі у супроводі гроз, поривчастого вітру. За період 12-14 липня на Смілянщині випало від 13 мм опадів, що відповідає 62 % декадної та 16 % місячної норми. Вітер упродовж цього періоду посилювався до 14 м/с. Упродовж 11-13 липня температурний фон був вищим кліматичної норми на 1-4градуси. З 14 липня температура спостерігається нижчою від норми на 2-4 градуси.

Циклон, який приніс на Смілянщину дощі та похолодання, перемістився на північний схід. За ним поширилося прохолодне повітря, дощі припинилися. У вихідні дні хмари та північний вітер не дозволяли температурі піднятися вище +23+24º. Ночі були досить прохолодними – температура повітря знижувалася +9+11º. Це зумовлено активністю північних циклонів і не характерно для середини липня на Смілянщині.
Ефективні дощі, які спостерігалися в нашому районі наприкінці 1 декади-на початку 2 декади липня покращили зволоження верхніх шарів грунту. Наразі лімітуючим фактором для інтенсивного розвитку пізніх, городніх с/г культур залишається тепло.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.