Про екологічну ситуацію на річці Тясмин

Місто розташоване на лівому березі річки Тясмин (притоки Дніпра), крім того, на території міста є річки Гнилий Ташлик, Сріблянка.

Ресурси річкового стоку міста разом із стоком, який надходить з інших територій Смілянського району, в середній за водністю рік становлять 45,8 тис. куб. метрів, але особливості їх розподілу по території та в часі не відповідають вимогам водогосподарського балансу.

Протягом останніх двох років у р. Тясмин спостерігається перевищення концентрацій забруднюючих речовин по таким основним показникам як: залізо, ХСК, БСК, амоній-іони. Причиною погіршення екологічного стану річки є неефективна робота очисних споруд міст Кам’янка, Сміла та Чигирин.

Причиною незадовільної роботи очисних споруд є фізична та моральна застарілість обладнання, несвоєчасне проведення поточних та капітальних ремонтів, повідомляють в інспекцієї з благоустрою, екології та забудови міста.

З метою створення сприятливого санітарного режиму водного об’єкту на території міста за рахунок покращення якості очистки стічних вод протягом 2016-2017 р. планується виготовлення проектно-кошторисної документації з реконструкції каналізаційних очисних споруд в місті Сміла. Відповідальний за виконання заходу – комунальне підприємство «ВодГео». Орієнтовні обсяги фінансування, тис.грн.:

– державний бюджет – 14400;

– місцевий бюджет – 2100.

Вищевказний захід включено до обласної Програми охорони навколишнього природного середовища на період 2016-2020 роки, затвердженої рішенням Черкаської обласної ради від 03.06.2016р. № 5-2/VII.

 

З метою упорядкування русла р. Тясмин, його розчищення від замулення та заростання в межах м. Сміла протягом 2016-2020 рр. планується коригування робочого проекту реконструкції Смілянського водосховища Черкаської області. Робочий проект № 53789 (ПЗ згідно договору № 2570/91р.) виконав у 1991 р. Київський Державний проектно-пошуковий інститут «Південь рибпроект». На виконання коригування ПКД потреба в коштах складає – 430 тис.грн. (відповідальна Смілянська міська рада). Вищевказний захід включено до обласної Програми охорони навколишнього природного середовища на період 2016-2020 роки, затвердженої рішенням Черкаської обласної ради від 03.06.2016р. № 5-2/VII.

З метою закриття непрацюючих артезіанських свердловин протягом 2016-2020 рр. планується виготовлення ПКД з ліквідаційного тампонажу непридатних до експлуатації артезіанських свердловин Шевченківського, Гречківського водозаборів та локальної свердловини по вулиці С.Ковалевської, 13-б м. Сміла Черкаської області (відповідальний КП ВодГео»).

 

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.