Правильне харчування дитини в ранньому віці

Для кожного малюка є свій вік початку введення прикорму, адже кожна дитина розвивається індивідуально. Загалом, лікарі сходяться на тому, що приблизно з шестимісячного віку можна спробувати зовсім крихітними порціями давати прикорм. В залежності, як поведе себе дитина під час того, як ви будете давати їй їжу, ви зрозумієте, чи варто продовжувати введення прикорму, або ж варто ще зачекати.
Основні ознаками готовності до введення прикорму є:
• Дитина може сидіти майже без підтримки. Бажано в стільчику для годування
• Дитина впевнено тримає голову
• Дитина рефлекторно відкриває рот, якщо підносити ложку з їжею, або відвертає голову, якщо не голодна
• Дитина закриває рот з ложкою всередині, тримає їжу в роті, а потім ковтає, а не випльовує, чи виштовхує їжу
• Дитина проявляє інтерес до їжі, що лежить на тарілці і намагається самостійно покласти її собі до рота
Починати прикорм варто з каш.
Годувати слід ложкою, поступово привчаючи до самостійності.
Починаючи давати сік, або інші напої, намагайтеся одразу привчати дитину до чашки.

Намагайтесь починати з овочів та фруктів таких як кабачки, гарбуз, картопля, яблука, персики, сливи . На початку овочі або фрукти можна перетирати до однорідної маси, а коли малюк звикне до цього смаку, розпочати давати їх шматочками. .

Овочеве або фруктове пюре, як низькобілкову страву прикорму, варто давати не більше двох тижнів. Потім їх треба збагатити додаванням до них таких високобілкових продуктів, як м’який сир та м’ясо.

Починаючи з шестимісячного віку, бажано давати дитині продукти з підвищеним вмістом заліза, такі як м’ясо. До 9 місяців рекомендоване для дитини м’ясо – це телятина, курятина, індичатина, кролятина, нежирна свинина. Спочатку його можна молоти, або розминати виделкою і поступово переходити на невеликі шматочки. Намагайтесь, щоб м’ясо було достатньо вологим, щоб дитина могла легко його з’їсти, а шлунок – без проблем перетравити.

Не забувайте й про рибу. З 8-10 місяців рибу можна починати вводити в раціон дитини, а з 7 місяців – яєчний жовток, які теж багаті залізом.

Не можна давати копчені продукти, ковбасу, сосиски. Ці продукти містять велику кількість спецій та жирів, що не принесе користі вашому малюку.

З 6 місяців рекомендовано давати дитині м’який сир. Молоко коров’яче або козяче бажано не давати дитині до року. Поступово його можна почати додавати до страв прикорму в розведеному варіанті. Не рекомендується вигодовувати дитину лише на козячому молоці. Це може спричинити виникнення фолієво-дефіцитної анемії.
Людмила Баталіна, лікар-педіатр

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.