Працівники фіскальної служби нагадують про податок на нерухомість

Головне управління ДФС у Черкаській області у зв’язку із запитаннями платників податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки в рамках правопросвітницького проекту «Я маю право!» наводить базову інформацію щодо справляння цього податку.Це місцевий податок і зараховується до бюджету за місцем розташування майна. Платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки є власники житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх частки.
Власники оподатковуваної нерухомості – юридичні та фізичні особи, а також нерезиденти сплачують податок незалежно від віку і статків. За неповнолітніх дітей – власників нерухомості податок сплачують батьки/опікуни.

Юридичні особи самостійно визначають суму податку до сплати у декларації та у 2018 році сплачують податок за 2018 рік. Фізичним особам податок нараховують органи ДФС та фізичні особи цього року сплачують податок за 2017 рік з застосуванням минулорічних ставок і пільг.
Ставка податку на нерухомість у 2017-2018рр. – 1,5% за 1 кв.метр. У 2018 році не більша 55,85 грн. за 1 кв. метр (не перевищує 1,5 відсотки розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв. метр бази оподаткування).

Ставки на поточний рік встановлюються рішеннями рад. Власники житлової нерухомості, загальна площа якої перевищує 300 квадратних метрів (для квартири) та/або 500 квадратних метрів (для будинку), платять додатково 25000 гривень на рік за кожен із вказаних об’єктів житлової нерухомості (його частку).

Пільги зі сплати податку на нерухомість для фізичних осіб: база оподаткування об’єктів житлової нерухомості зменшується:

     а) для квартири/квартир незалежно від їх кількості – на 60 кв. метрів;

     б) для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості – на 120 кв. метрів;
      в) для різних типів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), – на 180 кв. метрів.

Термін сплати податку – протягом 60 днів від дня вручення податкового повідомлення-рішення. Реквізити для перерахування податку вказані у повідомленні.

 

 

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *