Працівники електромеханічного заводу прагнуть врятувати себе від скорочення, підприємство – від знищення

У перші тижні нового року увага смілян була прикута до подій, які розгорталися навколо ПАТ «НВП «Смілянський електромеханічний завод». Працівники підприємства, які не погоджуються з діями нинішнього керівництва СЕМЗ, разом з активістами незалежної галузевої профспілки та громадських організацій 13 січня провели акцію протесту біля заводської прохідної. Про це йшлося у газеті “Сміла”, яка вийшла минулого тижня.
А 15 січня відбулася зустріч у міському Будинку рад. У ній взяли участь представники трудового колективу електромеханічного заводу, адміністрації, в т.ч. і голова правління ПАТ «НВП «СЕМЗ» Олександр Клєвлін, працівники «ДАК-Електропрому», смілянський міжрайонний прокурор Олександр Курбет, представники громади Сміли, ГО «Комітет народного контролю», зокрема Олексій Цибко, активіст Андрій Бондаренко та інші. Керівництво міста представляли міський голова Вадим Решетняк, секретар міської ради Ярослав Березань, заступники міського голови. Працівники заводу та їх однодумці, на чолі з головою незалежної профспілки Наталією Таран, висловили свою різку незгоду з діями нинішнього керівництва і висунули вимоги – призупинити скорочення на підприємстві, погасити заборгованість із заробітної плати, звільнити з посади керівника та сформовану ним команду управлінського апарату. Долучився до дискусії і керівник НВПП «ДАК-Електропром» Олексій Давиденко, який вимагав від прокурора відкликати позов на їхнє підприємство, припинити тиск та дати їхньому колективу нормально працювати. Він наголосив, що сам починав трудовий шлях на СЕМЗ і зараз «ДАК-Електропром» займається тим же виробництвом, що і СЕМЗ, тому може організувати і забезпечити колектив СЕМЗ і роботою, і достойною зарплатою. Голова ГО «Територія гідності» Анатолій Терещенко запропонував створити ініціативну групу, до складу якої увійдуть працівники СЕМЗ та активісти, для підготовки та розгляду пропозицій щодо врегулювання ситуації на підприємстві, засідання котрої призначили наступного дня. Наостанок запропонували виступити і голові правління ПАТ «НВП «СЕМЗ» Олександру Клєвліну, але він відмовився. Працівники СЕМЗ, присутні на зустрічі, сформували ініціативну групу, яка триматиме ситуацію під контролем і напрацьовуватиме в правовому полі конструктивні рішення, спрямовані на захист законних інтересів трудового колективу.

Відеозвіти про ці події дивіться на сайті ­smilamedia.org.ua.
Наступного дня у сесійній залі Будинку рад зібралася ініціативна група, яка повідомила, що керівництво СЕМЗ оголосило про припинення роботи підприємства до кінця місяця. Активісти повідомили, що попереднім наказом роботу було призупинено до 19 січня, а після гучної зустрічі у міському Будинку рад цей термін адміністрація продовжила до 30 січня. Тому учасники зустрічі радилися, зокрема, із секретарем міської ради Ярославом Березанем, як діяти далі в цій ситуації. Йшлося і про те, що на попереджувальній акції протесту заводчани разом з громадською організацією «Самооборона Січ» вже перекривали виїзди з території підприємства, щоб не допустити вивезення обладнання. Як зазначив Ярослав Березань, «Самооборона Січ» – одне з громадських формувань, яке офіційно має право допомагати міліції і, відповідно, разом із заводчанами може не пропускати машини до приїзду міліції. Окрім цього, у зв’язку з призупиненням роботи заводу загострилося питання виплати заробітної плати. Отримавши юридичні консультації, працівники заводу вирішили написати у міліцію особисті заяви про невиплату заробітної плати для відкриття кримінального провадження, звернутися з позовом до суду та від імені трудового колективу – до обласної прокуратури. Ініціативна група звернулася до міської влади з проханням допомогти у боротьбі за робочі місця, не допустити вивезення обладнання і знищення заводу. Як зазначив Ярослав Березань, для вирішення цього питання на наступну сесію міської ради запланують зустріч з прокурором області.
Наш кор.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.