Понад тисячу триста кілометрів нових мінералізованих смуг проклали цьогоріч у лісах Черкащини

IMG_20220407_103852Запобігання лісовим пожежам та недопущення вогняної стихії під час пожежонебезпечного періоду є одним з пріоритетних напрямків роботи лісівників. Тож, щоб знизити ризик виникнення загорань, працівники лісової галузі розробляють та втілюють комплекси профілактичних заходів, інформують в обласному управлінні лісового та мисливського господарства.

Одним із ефективних методів боротьби з вогняною стихією є мінералізовані смуги – штучно створений протипожежний бар’єр, шляхом очищення певної ділянки території, що межує з лісовим масивом, від горючих матеріалів.

Території з молодими насадженнями, особливо хвойними, обов’язково захищаються мінсмугами. Облаштовують їх також вздовж доріг та на межі з сільгоспугіддями.

З початку 2022 року держлісгоспами Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства створено 1305 км мінералізованих смуг та здійснено догляд за 4383 км існуючих мінералізованих смуг. Роботи в цьому напрямку тривають протягом усього пожежонебезпечного сезону.

Такі заходи дозволяють не допустити поширення вогняної стихії на великі території лісових масивів й вберегти ліс від масштабних вигорань.

Лісівники нагадують, що на Черкащині розпорядженням голови ОВА від 25.03.2022 заборонено відвідувати ліси. Це стосується і в’їзду до них транспортних засобів. Виняток – службовці, які забезпечують оборону держави, національну безпеку, охорону правопорядку та виконують лісогосподарські заходи. Це розпорядження діє на період воєнного стану задля безпеки громадян та збереження лісів від пожеж.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.