Понад 80 випадків кору зафіксовано на Черкащині з початку року

обережно кірЗа повідомленням прес-служби Черкаської ОДА, епідемія кору триває. На Черкащині з початку цього року зареєстровано 88 випадків. Поміж хворих 40 дітей, інформують в управлінні охорони здоров’я Черкаської ОДА.Випадки зафіксували на 17 адміністративних територіях області. У цілому ж в Україні лише з початку року захворіло 8,5 тисячі осіб, 5 померли від ускладнень. Торік кількість хворих сягнула більше 45 тисяч осіб, 16-ро померли.

Заступник начальника управління охорони здоров’я Черкаської ОДА Лариса Кошова нагадує про те, що кір – небезпечна хвороба, яка передається повітряно-крапельним шляхом. Особливістю ж вірусу є його агресивність. Кір викликає ускладнення, зокрема пневмонію, енцефаліт. Специфічного ж лікування від цієї хвороби не існує. Тільки вакцинація допоможе захиститися від небезпечної інфекції.

Зауважимо, згідно з Календарем профілактичних щеплень в Україні вакцинація проти кору є обов’язковою. Її проводять у 12 місяців і 6 років. Щеплення сформують імунітет, який захистить дитину від хвороби. Якщо мама була щеплена проти кору, вона передає новонародженому свої антитіла. Вони й захищатимуть його до 6-9-місячного віку. Тому Календар передбачає проведення імунізації в певні вікові періоди. Проведення планових щеплень формує колективний імунітет, завдяки чому блокується циркуляція і життєдіяльність небезпечного збудника.

– Аби зробити щеплення, варто звернутися до лікаря-педіатра або сімейного лікаря, який проконсультує щодо проведення вакцинації, – говорить Лариса Кошова. – Усі щеплення до 18 років роблять безкоштовно комбінованою вакциною для профілактики кору, паротиту й краснухи. Усі лікувальні заклади області наразі забезпечені достатньою кількістю вакцини. Вона безпечна й використовується в Україні понад десять років.

Водночас дорослі, які не щеплені проти кору, можуть зробити це в лікувальних установах області, попередньо придбавши вакцину в аптеках за власні кошти. Безкоштовно щеплення дорослих можуть проводити окремим групам населення, зокрема професійного ризику, за епідемічними показаннями та ін.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *