Поліція інформує про найпоширеніші види телефонного шахрайства

Працівники поліції знову фіксують масові повідомлення від громадян про скоєння відносно них шахрайських дій. Не таємниця, що шахраї постійно удосконалюють свою майстерність та вигадують нові способи як видурити кошти у людей. Особливо від їхніх дій страждають люди похилого віку.

Найпоширенішими видами телефонного шахрайства є:

а) по телефону людина представляється співробітником банку і просить повідомити пін-код, номер картки, дату видачі карти під різними приводами (наприклад, підвищення кредитного ліміту, перерахування коштів на іншу банківську платіжну картку), однак дізнаючись РІН – коди та інші дані по кредитній картці знімають всі наявні кошти на рахунку жертви.

Громадяни, ви повинні пам’ятати, що ні в якому разі ні під яким приводом не можна нікому повідомляти Пін–код вашої картки, жоден справжній працівник ні в якому разі не буде вимагати у вас цієї інформації. Якщо до вас телефонують з банку та просять назвати якісь дані по картці, краще витратіть трішки особистого часу і завітайте у найближче відділення банку, це збереже ваші нерви та кошти. Якщо ж ви запідозрили, що телефонуюча до вас особа намагається вас ошукати, негайно телефонуйте до поліції за номером 102 навіть безпосередньо тоді, коли ви ще не завершили дану телефонну розмову. Пам’ятайте всі дзвінки до поліції безкоштовні! І навіть в разі, якщо інформація не підтвердиться, Ви не будете нести жодної відповідальності!

Дзвінок переважно відбувається вночі, коли людина спить. Телефонуюча особа представляється працівником поліції, потерпілим, або свідком події, в яку нібито потрапила ваша рідна чи близька людина і пропонує за певну суму вирішити питання про не притягення вашого родича до відповідальності. Запам’ятайте – це стандартна найпоширеніша шахрайська схема. Телефонуюча особа прикладає максимуму зусиль щоб утримати вас на лінії та виконували лише її вказівки. Пам’ятайте, в першу чергу потрібно перетелефонувати людині про яку йде розмова. Це можна зробити дуже просто – покладіть слухавку і наберіть номер людини про яку йде мова. Будьте впевнені, телефонуючий до вас передзвонить знову. Якщо з вашим рідним все добре – негайно повідомте про випадок працівників поліції за номером – 102. Пам’ятайте всі дзвінки до поліції безкоштовні! І навіть в разі, якщо інформація не підтвердиться, Ви не будете нести жодної відповідальності!

Смілянський ВП ГУНП

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.