Покатаємося…

Відтоді, як у Смілі випав сніг, у міському парку культури та відпочинку з’явилася нова розвага – катання на упряжці собак. Такий незвичайний відпочинок пропонує дітям і дорослим смілянський пенсіонер Олексій Мельник (до речі, безплатно).
– Раніше у Смілі в парку такого не було. Я побачив в газеті, що у Львові катають дітей в собачій упряжці біля ратуші. Тож і подумав: «Якщо я, маючи таких собак, не кататиму смілянських дітей, то сором мені та й годі».
Олексій Мельник зізнався, що вже років десять катає сусідських дітлахів у себе на вулиці, а зараз, заручившись підтримкою ініціативного директора міського парку Наталії Ястребової, вирішив раз у тиждень влаштовувати катання тут, на центральній алеї.
В упряжці дві вівчарки східноєвропейської породи – Лорд і Бой. Шістдесятикілограмовому Лорду вже вісім років. Господар говорить, що за здоров’ям і силою цей пес один із найсильніших у Смілі. Чорненькому Бою у суботу виповнилося лише дев’ять місяців. Він бельгійської крові, дуже сильний, може везти до вісімдесяти кілограмів, сам важить до 60 кілограмів, а виросте кілограмів до вісімдесяти. Олексій Мельник впевнений, що це два з його найкращих собак. Вони добрі, ніжні, розумні та віддані.
– Щоб виїздити таких гарних собак, знадобилося десь від півроку до року. Тепер діти можуть не лише кататися на санчатах у собачій упряжці, а й їздити верхи. Наприклад, Лорда можуть спокійно «осідлати» юні наїзники до п’яти років
У Олексія Мельника вдома є ще собаки, але вони поки що не готові до «публічного» виїзду.
Досвіду дресирування Олексій Мельник набув ще в армії, відтоді постійно з чотирилапими друзями. Допомагає в цій справі донька. Санчата для упряжки – це теж його винахід.
– Дуже зручні – діти сидять спереду, а я ззаду управляю. Дозволяю керувати і дорослішим дітям, звичайно, під моїм наглядом.
Починаючи об 11-ій, впродовж кількох годин Олексій Мельник та його вірні чотирилапі дарують дітям і дорослим радість і ні з чим не зрівнянні емоції. Лунає команда «Цур!» (так говорять на Далекому Сході «Вперед!») – і упряжка зривається з місця.
Сподіваємося, що засніжена зима ще повернеться у Смілу, і тоді Олексій Мельник із своїми вівчарками знову призначить зустріч традиційно у суботу об 11 годині в міському парку.

Юлія Харченко

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

1 коментар “Покатаємося…”

  1. Александр коментує:

    Автор статьи явно знаком с творчеством Ярослава Гашека)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *