Погодні умови за даними спостережень метеостанції Сміла в першій декаді липня 2021 року та прогноз погоди надалі

спекаЛипень – зеніт і серце літа, його екватор, вершина, “маківка літа”. Місяць сінокосу, стиглого хліба, пора ягід, овочів. Наші предки говорили:” Червень на луках починає з косою ходити, а липень по хлібах із серпом бігає”. Тому-то він у народі ще і “сінозарник”, “страдник”. Липень розкидає по полях і галявинах духмяні стіжки сіна та соломи – пам’ятники дзвінкому літу.

            Перша декада липня в нашому краї характеризувалась нестійкою погодою – через Черкащину переміщувався активний атмосферний фронт, який проявив себе грозами, місцями шквалами, зливами. Та вже 07.07.2021 погоду  почав формувати спекотний, сухий антициклон. Середній температурний фон першої декади липня становив 23,4°, що вище кліматичної норми на 3°. Максимальна температура повітря підвищувалася до 31 °, мінімальна знижувалася до 14°. Опадів впродовж декади випало 116% декадної норми.

Спостерігалися небезпечні метеорологічні явища I рівня небезпечності (НМЯ І,  ЖОВТИЙ): грози – 4 дні, шквал 16 м/с.

 За консультацією синоптиків, у другій декаді липня домінуватиме потужний антициклон, який установився по всій  товщі тропосфери та блокує західний процес, з яким пов’язані атлантичні циклони. Переважатиме сонячна спекотна та переважно суха погода. Температура вночі – 18-23º, вдень 28-33º. В окремі дні 35-36º. Лише 12-13 липня прогнозуються грозові дощі.

За даними метеостанції Сміла

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.