Погодні умови третьої декади жовтня: температура знижується нижче кліматичних норм

За даними метеостанції Сміли погодні умови на Смілянщині наразі продовжує визначати холодний антициклон із сходу, тому утримується суха, холодна погода. З початку третьої декади жовтня (крім 22, 23 жовтня) середньодобові температури повітря в нашому краї були нижче кліматичної норми на 1-3°. Максимальна температура повітря 22 жовтня досягала +12°, а мінімальна у найхолоднішу ніч 28.10 становила  5° морозу, грунт охолоджувався до -7°.

В Україні за рік спостерігається близько 40 антициклонів, з них 30% виникає на місці і 70% надходить з інших районів: взимку переважно з північного заходу, навесні і восени – з північного заходу і заходу, влітку – з південного заходу. Переміщення антициклонів здебільшого відбувається через південні і східні райони України, де з ними пов’язані бездощові періоди, особливо восени і на початку літа, коли антициклони бувають найчастіше.

Синоптики радять водіям звикати до менших швидкостей на дорогах. У цю пору року, внаслідок частих переходів температури повітря через 0º та різноманітних опадів, обстановка на дорогах значно ускладнюється туманами та ожеледицею.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *