Погодні умови серпня 2018 року на Смілянщині та прогноз погоди на вересень

За даними метеостанції Сміла cерпень 2018 року, в цілому, на Смілянщині видався посушливим. із значним дефіцитом опадів. Середня температура повітря за серпень становила +22,0 °, що на 3,1° вище норми. Максимальна температура повітря підвищувалась до +33°, мінімальна температура повітря знижувалась до +8°. Опади у вигляді зливового дощу випадали упродовж 2 діб. Ефективний дощ – 8 мм пройшов 05.08. Загальна кількість опадів за місяць становила 8 мм – 14 % місячної норми. 15.08 спостерігалося стихійне гідрометеорологіче явища – суховій.

Підвищене теплозабезпечення та низька відносна вологість повітря в серпні обумовлювали стрімке зниження волого запасів грунту під сільгоспкультурами та на площах призначених під посів озимих. Такі агрометеорологічні умови були несприятливими для сходів посіяного ріпаку, достигання городніх культур, розвитку та розповсюдження грибкових хвороб. Але сприятливими – для збирання врожаю пізніх с/г культур.

За прогнозом Черкаського обласного центру з гідрометеорології, у цілому, вересень 2018 р. на Черкащині очікується теплим та з окремими інтенсивними дощами. За чисельним прогнозом Українського Гідрометцентру середньомісячна температура очікується +16° при нормі +14°, кількість опадів 60 мм при нормі 40 мм. При цьому, перші спроби переходу середньодобової температури через +15º можливі вже 8-10.09, але потім тепло повернеться і остаточний перехід відбудеться наприкінці місяця. У теплі періоди місяця максимальна температура досягатиме: в першій половині місяця  +29+32º, в другій +25+27º. В періоди похолодань нічна температура може опускатися  до +3+6º. Окремі дощі очікуються на початку другої та наприкінці третьої декад місяця.

 

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *