Погодні умови по Смілі та Смілянському району

index В першій декаді січня, після спокійної теплої із «березневим» температурним фоном погоди першої половини декади, 6 січня різко похолодало. Так максимальна температура повітря 6 січня ще становила +1°, а мінімальна температура повітря знизилась до -15°, середньодобова температура повітря в порівняні з попередньою добою знизилась на 10° і становила -9°. Упродовж 4 діб утримувалась аномально холодна погода із температурним фоном на 5-10° нижче норми. При цьому посилення морозів

супроводжувалось вітром швидкістю до 14 м/с та до кінця декади спостерігались снігопади. Пік морозів – до мінус 21-22° прийшовся на 8-9 січня, а висота снігу на кінець декади на площах із озиминою зросла до 9-20 см. Послаблення морозів розпочалося в останній день декади та, як і похолодання, відбувалося різко – на 13° за добу.
максимальна температура повітря за декаду підвищувалась до +3°. Середня декадна температура повітря становила -5,9°– на 1,2° нижче кліматичної норми. Опадів за декаду випало 22 мм – 122 % від декадної норми. Сніговий покрив на полях залягає нерівномірно. За даними снігозйомки 10.01 поля з озимою пшеницею вкрито суцільним сніговим покривом із середньою висотою 14 см., максимальна висота снігу становила 20 см, мінімальна – 9 см.
За прогнозом синоптиків, погоду другої декади січня формуватимуть переважно атмосферні фронти північного циклону. Тому температурний фон коливатиметься від помірних морозів на початку та наприкінці декади, до нетривалої та неглибокої відлиги всередині декади. При цьому періодично випадатимуть невеликі опади, переважно у вигляді снігу, всередині декади мокрого снігу. За таких умов, агрометеорологічна обстановка не ускладниться. В період відлиги сніговий покрив лише ущільниться.
Радіаційний фон у Смілі становить 11 мікрорентген на годину, що у межах природного фону.

За даними метеостанції Сміла

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *