Погодні умови першої декади червня на Черкащині та прогноз погоди надалі

погода червеньПогоду першої декади червня в Черкаському районі формувала система чергування антициклону та циклону, яка принесла в наш край нестійку погоду, з коливаннями температури повітря та атмосферного тиску.

В денні години в окремі дні спостерігались короткочасні грозові дощі, температурний фон упродовж декади був нижчим від кліматичної норми на 1-2°. Середньодекадна температура повітря становила 16,0°, що на 3° нижче кліматичної норми. Максимальна температура повітря підвищувалася до 25° тепла , мінімальна температура знижувалася до 9° тепла. Опадів впродовж декади випало 8 мм -53% декадної норми.

Спостерігалися небезпечні метеорологічні явища I рівня небезпечності (НМЯ І, ЖОВТИЙ): гроза .До відома: за спостереженнями метеостанції Сміла в поточному році середньодобова температура повітря 10 червня становила 17,9° тепла, за кліматичними даними на цю дату найвища середньодобова температура – 26,2° тепла – відмічалася у 2020 р., найнижча – 10,8° тепла – у 1976р.

За народними прикметами на 11 червня:
– Якщо день спекотний, то боровиків в лісі не знайдеш.
– Бджоли активно летять до вуликів – скоро піде дощ.
– Багато павуків з’явилося – буде хороша погода.

За консультацією синоптиків, в найближчі 10 діб на Черкащині переважатиме циклонічний характер погоди. Тому очікуються грозові дощі. Температура вночі 12-14º, вдень 22-24º.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *