Погодні умови на Смілянщині в третій декаді грудня 2016 року та прогноз погоди на новорічну ніч

Як повідомляють у метеостанції Сміли в 3 декаді грудня погоду Смілянщини формує антициклон із заходу. Утримується спокійна, без істотних опадів погода. Вночі спостерігаються невеликі морози -10-2º, вдень стовпчики термометрів коливаються в межах -2+4º. В районі спостерігаються тумани, паморозь,ожеледь,на дорогах ожеледиця. Четверту добу поспіль максимальна за добу температура повітря перевищує 0° і досягає +1+4°.

Найбільш тривала і глибока відлига спостерігалась у період 8-12 грудня, максимальна температура повітря підвищувалась до +7°. Минула доба (27 грудня) на Смілянщині відзначились черговою відлигою. Максимальна температура повітря підвищувалася до 4° тепла, середньодобова температура повітря становила +1,1°, що перевищує кліматичну норму на 4°. Спостерігались дощ, сніг, мокрий сніг, на дорогах ожеледиця. Висота снігового покриву на ранок 28 грудня становить 1 см. Глибина промерзання ґрунту досягає 14 см.
За кліматичними даними на Смілянщині середньомісячна температура повітря грудня становить -2,3° морозу. Рекорди нашого краю: найвища температура повітря грудня відмічалася у 2008 р. – 16° тепла., найнижча – 28° морозу – у 1998 р.
21 грудня – день зимового сонцестояння. Найкоротший день у Північній півкулі Землі змінився «поворотом на літо». У цей день спостерігалася мінімальна висота сонця над горизонтом. Потім світовий день почав збільшуватися. Цей день в народі називають «коловоротом» – «зима повертає на мороз». За астрономічними поняттями, 21 грудня – старт зими для районів на північ від екватора і початок літа для районів на південь від нього.
За прогнозом синоптиків, 28 грудня завдяки впливу теплої повітряної маси з Атлантики на Смілянщині температура повітря впродовж доби коливатиметься близько 0+2º. Уже із 29.12, внаслідок надходження холодного повітря з півночі, температура знизиться та впродовж 29-31 грудня становитиме вночі 5-11º морозу, вдень – до 5º морозу. Опади у вигляді мокрого снігу та снігу випадатимуть лише 28 та 29.12. Така погода сприятиме збереженню ожеледиці на дорогах, тому радимо учасникам дорожнього руху не забувати про безпеку та постійно бути уважними.
Новорічна ніч обіцяє бути спокійною. Температура вночі 3-8º морозу, вдень близько 0º. Опади не прогнозуються.
На водних об’єктах району відмічається послаблення та руйнування льодових утворень. Виходити на лід вкрай небезпечно!
Радіаційний фон у Смілі становить 12 мікрорентген на годину, що у межах природного фону.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *